A fagyöngy is megmondja, ki is ő, ha figyelsz…

Tavaszi séta, a fákon még csak a rügyek látszanak, levél egy szál sem… Egyszer csak szembejön egy fa, zöldellő betéttel… Találd ki, mi ez! Na jó ezt nem kell, mert a címben ott van, de hogy mire használjuk a leggyakrabban terápiásan, arra utal a növény külseje… Hahnemnann 153-as paragrafusa az Organonban, azaz keresd, ami a feltűnő az esetben…

A fagyöngy „keletkezése”, élete tényleg feltűnő. Messziről úgy néz ki, mint egy daganat a fán, és láss csodát! Tényleg ez az egyik fő indikációja…És hogy hogyan nő oda az, ami nem volt ott?

Egyszer volt egy madár, egy fa és egy fagyöngygömb, ami a többi növénnyel ellentétben télen hozta gyümölcseit. A madár megéhezett a téli élelemszegény időszakban, és megeszegette a fagyöngyöt, majd tovaszállt, és letelepedett egy másik fa másik ágán. Ahogy emésztett, pottyantott egyet – így került a fagyöngy magja az egyik fáról a másikra, ahol élősködőnként „gyökeret eresztett”  a másik fába, azaz rácsatlakozott a „keringésére” és már meg is van a másik fő alkalmazási terület: keringési- és vérnyomásproblémák kezelése…

dr. Farkas Orsolya
homeopata orvos


Megosztás a Facebook-on