Homeopátiás házipatika utazáshoz

Ahány ház, annyi szokás, és annyiféle elsősegélycsomagot állíthatnánk össze. A csomag összeállításánál ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy milyen homeopátiás szereket használunk leggyakrabban év közben a házipatikából. Azaz az alábbi listát ne tekintsük megmásíthatatlannak. Az alábbi felsorolás alfabetikus sorrendben tartalmazza a saját tapasztalat szerint utazás kapcsán leggyakrabban használatba kerülő szereket.

Aconitum: Antisokkszer – balesetek, „sokkos ijedtség szere”. Kezdődő magas lázzal, félelemmel járó fertőzések első 24 órájában is használhatjuk.

Arnica C30: A sérülések Jolly jokere. A sérülés súlyosságától függően válasszuk meg az adagolás gyakoriságát és időtartamát. Természetesen nem helyettesíti a hagyományos traumatológiai ellátást.

Arsenicum album C12/C15: Gastroenteritis, ételmérgezés esetén az egyik leggyakrabban használt szer.

Belladonna C30: Fertőzések esetén sok esetben az Aconitum követőszere. Magas lázzal járó fertőzések, napszúrás, fejfájás, vérnyomáskiugrás esetén elsősegélyszerként használható. Helyi gyulladások, pangás, vérbőség jellemző a kórképtől függő lokalizációban.

Cantharis C12/C15: Kulcstünet az égő érzet. Jolly joker lehet hólyaghurut esetén, illetve felhólyagosodással járó égési sérülések kezelésére.

Halicar kenőcs: Csípések külső kezelése – csökkenti a gyulladást, viszketést.

Hisztaminum C12/C15: 3x 5 golyó bármilyen eredetű allergiás tünetegyüttes enyhítésére.

Ledum C30: Csípések, szúrt sérülések szere.

Nux vomica: Jelszava a túl sok – étel, ital, alkohol, abususok. Akut, görcsös hányás, gyomorhurut esetén is használható. Jetlag esetén is hasznos lehet.

Ruta: Ízületi ficam, ínszalagsérülés

Schüssler-sók:

Nr. 3 Ferrum phosphoricum: Elsősegélyszerként gyakorlatilag bármilyen akut esetben használhatjuk (induló fertőzés, izomláz, aklimatizáció). Adagolása: az első két órában negyedóránként 1 tabletta, majd 4-5x 1 tabletta.

Nr. 7 Magnesium phosphoricum: A nagy görcsszer. Gyakorlatilag bármilyen görccsel járó tünetegyüttes esetén használható (simaizom, harántcsíkolt izom). Leghatékonyabb a forró vizes forma: 3 tablettát forrázunk le két deci vízzel, és kortyolgassuk el az oldatot. Ismételhető, akár napi 20 tabletta is bevehető.

Traumeel kenőcs: A sérülések külső kezelése ép bőrfelület esetén (rándulás, véraláfutás).

Ha olyan területre utazunk, ahol fokozott a bélrendszeri fertőzések veszélye, akkor érdemes Veratrum albumot és Camphort is magunkkal vinni.

Távolabbi célpontok esetén tájékozódjunk az adott területen előforduló specifikus betegségekről is.

dr. Farkas Orsolya
homeopata orvos

Kolagenas plaukams https://melior.lt/kolagenas-plaukams/


Megosztás a Facebook-on